ISO 45001:2015 İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMLERİ BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

Seminerin İçeriği

ISO 45001, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda ISO standardıdır ve Mart 2018’de yayımlanmıştır. Risk önleme, yenilik ve sürekli iyileştirme konusuna odaklanışı, organizasyonel esnekliğin artmasıyla bu küresel standardı uygulayan kuruluşlara fayda sağlayacaktır. Güvenli ve sağlıklı işyerleri sunarak çalışanların katılımını arttırmanın (karar alma süreçlerine katılımları, çalışanlara danışma ve ilgili taraflarla iletişim) ve kamuoyunda sürdürülebilir çalışma taahhüdünü sergilemenin yanı sıra, bu standart, tedarik zinciri ve süreklilik planlaması gibi önemli iş zorluklarına odaklanmaktadır. Bu, organizasyonların küresel pazarda hem esneklik hem de çeviklik sağlamalarını öngörmelerine, uyarlamalarına ve yanıt vermelerine olanak tanır.

Standart, ISO’nun tüm yönetim sistemleri için oluşturduğu YSY (yüksek seviye yapı) temeline dayanır ve diğer yönetim sistemleri ile entegrasyonu tam olarak destekler.

Eğitimimizde; katılımcıların, işletmelerindeki iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının mevzuat ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemine göre yürütülmesi ile ilgili sistem şartları ve sistemin nasıl kurulacağına ilişkin bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitimin İçeriği

  • Bir İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi nedir?
  • Bir İS&G YS bir kuruluş için neden önemlidir ve faydaları nelerdir
  • ISO 45001’in tarihçesi ve beklenen çıktıları
  • Annex SL Ek 2 ve yeni ISO yüksek seviye yapı için çerçeve
  • ISO 45001 için geçerli olan yeni ve değişen terimler ve tarifler
  • Bağlam, Liderlik, Planlama, Destek ve Operasyon ile ilgili belirli yeni gereklilikler
  • Yeni standardın gereklilikleri ve bunları uygularken dikkate almanız gereken faktörler

Süre: 1 gün


BU EĞİTİMLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ


[wpforms id=”6728″]