ELEKTRONİK HESAP TABLOLARINDA İLERİ UYGULAMALAR

Eğitim Amacı

Bu eğitimin amacı, iş hayatında yoğun hesaplamalar, veri özet ve analizleri ile çalışan uygulamacılara, elektronik hesap tabloları üzerinden, bu işlerini daha etkin yürütmelerini ve zamanlarını daha verimli kullanmalarını sağlayacak bir takım araç ve yöntemler konusunda yön göstermektir. Elektronik hesap tablolarının kullanımı temel düzeyden sonra, kullanıcının bu konudaki merak ve becerisi ile raporlama araçlarından programlama platformlarına kadar çok daha gelişmiş uygulamalara dönüştürülebilir bir ortam haline gelmektedir. Bu açıdan, eğitim programı, katılımcıları temel düzeyden bir üst düzeye taşımayı hedeflemektedir.

Eğitim İçeriği Bu eğitim programı kapsamında, gelişmiş seviyede çalışma kitabı kullanımına yönelik uygulamalar ile temel bileşenlerin gelişmiş özelliklerine ilişkin uygulamalar ele alınacaktır. Genel başlıklarıyla eğitim içeriği; genel bakış, gelişmiş biçimlendirme seçenekleri, çalışma sayfası işlemleri, hücre adlandırma /aralık tanımlama, özel yapıştır (gelişmiş) seçenekleri, fonksiyonlar ve formüller, sıralama ve filtreleme işlemleri, pivot tablolar, veri tabloları, senaryo analizi, doğrulama ve denetleme, grafikler (gelişmiş), şablon oluşturma, makrolar, çalışma kitabı ile ilgili güvenlik ve koruma gibi başlıklar ve bunların detay uygulamalarını kapsamaktadır. Eğitimin içeriği, belirli standartlar ve örnek çalışmalar temel alınarak düzenlenmiş ve katılımcıların potansiyel profilleri düşünülerek örneklendirilmiştir. Kuruma özel düzenlenecek eğitimlerde, program içeriği gereksinimler doğrultusunda özelleştirilebilmektedir.

Süre: 3 gün (20 saat)

Kimler Katılmalı: Eğitim notları bazı temel hatırlatmalar içeriyor olsa da, daha gelişmiş uygulamalara ağırlık vermek ve gerektiğinde özel ihtiyaçlara yönelik ek uygulamalara olanak tanımak adına, katılımcıların temel kullanım düzeyindeki uygulamalar konusunda deneyimli olmaları beklenmektedir. Özetle, temel düzey excel bilgisine sahip, iş hayatında yoğun tablo, hesap ve veri analizi kullanan uygulamacılar ve yöneticiler bu eğitimden yararlanabilirler. Üzerinde elektronik hesap tablosu programı (Excel) yüklenmiş kişisel bilgisayarlar ile katılım sağlanması gerekmektedir.


BU EĞİTİMLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ


[wpforms id=”6728″]