BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM/ÜRETİM EĞİTİMLERİ

BAŞVURU ve KAYIT KOŞULLARI

CAD-CAM yazılımlarının seçimi firmalar açısından oldukça önem kazanmaya başlamıştır. Ülkemizin gelişen endüstriyel tabanı ve firmalar arası rekabet, bu konudaki yatırımların artmasına neden olmaktadır. CAM programları herhangi bir CAD ortamında hazırlanmış modelin CNC tezgahlarında işlenebilmesi için kullanılan paket programlardır. CAD programlarında kullanıcılar işleme için uygun takımı, işleme tarzını, işleme parametrelerini programın sunduğu grafiksel bir ara yüzü seçebilirler. CAM programı bu verilere dayanarak takım yollarını en kısa yolu izleyecek şekilde oluşturup tezgah için NC kodları üretir. Daha sonra bu kodlar tezgaha aktarılarak model oluşturulur. CAM programları pek çok özel işleme yöntemleri sunmaktadır. Bunlar, kalan talaşın otomatik hesaplanması, model üzerinde izlenen bir alanın işlenmesi, dik yüzeyler için özel işlemlerin yapılması gibi özelliklerdir. Böylece bu programların kullanımı ile kalite artmakta ve üretim zamanı düşmektedir.

EĞİTİMLERE KİMLER KATILMALI

Bilgisayar destekli tasarım ve üretim konusunda çalışan ya da kendini bu alanda yetiştirmek isteyen mühendis, teknisyen ve teknikerler.

KAYITLAR

Eğitim tarihinden 3 gün öncesine dek faks, e-posta ve telefonla bilgi verilerek yapılır. Başvuruda, katılacak kişi ve kurumunun adres, telefon fatura bilgileri, katılımcıların isimleri ve MMO’na üye olup olmadıkları belirtilmelidir.

EĞİTİM ŞEKLİ

Tüm dersler uygulamalı olarak gerçekleştirilir. Dersler, 10 kişilik klimalı sınıflarda bir kişiye bir bilgisayar düşecek şekilde gerçekleştirilir. Kurslar, gelen başvurulara göre tarih belirlenerek açılır.

EĞİTİM KATILIM BELGESİ

Kurslarda başarılı olanlara “MMO Eğitim Katılım Belgesi” verilir.

ÖDEME VE KAYIT

Kurs ücreti; Yapı Kredi Ankara Şubesi 929-92110663 no’lu hesaba (IBAN TR 73 0006 7010 0000 0092 1106 63) ya da Şubemiz veznesine yatırılabilinir. Banka kanalı ile yapılan ödemelerde dekontun fotokopisi istenilen evraklarla birlikte verilecektir. 10 kişilik gruplarda kurs ücretinin %20 indirim uygulanacaktır. 20 kişilik kontenjan dolduğunda kurs ücreti yatıranların ancak kursa alınamayanların kurs ücretleri iade edilecektir.

KAYIT İPTALİ

Ödeme tamamı peşin ya da bir peşin ve iki taksit şeklinde nakit olarak ya da banka havalesi ile yapılır. Ödeme yapılmadan önce, kursa rezervasyon yaptırılması gerekir. Ödemelerde kurs kodu ve katılımcının adı-soyadı belirtilmelidir. Banka havalesi ile yapılan ödemelerin dekontu “Eğitim Birimi” dikkatine fakslanmalıdır. TMMOB üye ve öğrenci üyelerine %20 indirim uygulanır. Mesai saatleri içinde düzenlenen eğitimlerde indirim tüm katılımcılara uygulanır. Banka kanalı ile yapılan ödemelerde, seminerin ve katılımcıların isimlerinin yazılı olduğu dekontun, MMO İzmir Şubesi‘ne fakslanması gerekmektedir. Ödemeler, eğitimden en az 5 gün öncesinden Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Teknik Hizmetler Belgelendirme Birimi Hesabı Yapı Kredi Ankara Şubesi 929-92110663 no’lu banka hesabımıza (IBAN TR 73 0006 7010 0000 0092 1106 63) ya da Şubemiz veznesine yapılır.

KAYIT FORMLARI

AUTOCAD 2015 (2D) Eğitimi Katılım Sözleşmesi
CATIA V5 R21 Eğitimi Katılım Sözleşmesi
INVENTOR 2015 Eğitimi Katılım Sözleşmesi
SOLIDWORKS 2015 Eğitimi Katılım Sözleşmesi

BİLGİ VE BAŞVURU: Volkan Kazanç

Tel: (0232) 462 33 33 / 214 Faks: (0232) 486 10 50